İşi Profesyonellere Bırakmaya Hazır Mısınız?
  • Telefon
    0 538 215 10 50
  • E-Mail
    servis@balikesirsukacagi.gen.tr
  • Mesai Saatleri
    08:00 - 20:00

Sıhhi Tesisat

Sıhhi Tesisat


İnsanlar sahip olduğu yapılarda kaliteli, güvenli, malzemesi ve işçiliği iyi, deneyimli kişiler tarafından yapılmasını ister ve haklı olarak iyi hizmet beklerler. Böylelikle yapılarınız için tesisat mühendisliği büyük önem arz etmektedir. Tesisatın hangi çeşidi olursa olsun her gün kendini yenileyen ve geliştiren önemli bir uzmanlık alanıdır. Başlangıç olarak bir yapının tesisat projeleri ön çalışmalarında,bir mimar ile birlikte projelerin boru geçiş yerleri, cihazların yerleşimi konularında çalışmalar yapılmaktadır.

Sıhhi tesisat, yapı için gerekli olan pis suyun atılması, atık suyun temizlenmesi, yağmur suyu tahliyesi ve yangın söndürme konularını da içerir. Sıhhi tesisat hizmet alanı bir altyapı olduğu için deneyimli firmaların; alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından yapılmalıdır. Çünkü sonradan çıkacak bir arıza sebebiyle binanız hasar görebilir.
Aşağıdaki sıhhi tesisat ile ilgili hizmet alanlarımıza tıklayarak yaptığımız işleri görebilirsiniz.


Vitrifiye Montaj, Gömme Rezervuar, Su Tesisatı, Atık Su Tesisatı, Mekanik Tesisat
Sıhhi Tesisat

Sıhhi ve Mekanik TesisatSıhhi tesisat nedir?
Temiz suyun doğru bir şekilde kullanım yerlerine kadar ulaşmasını, kirli ve pis suların toplanarak bina dışına atılmasını sağlayan boru ağına sıhhi tesisat denir.

Cihazların sayısı, elde edilen suyun miktarı ve basınç açısından doğru bir sistem kurulması gerekmektedir. Gerekli durumlarda ise suyun depolanması sağlanmalıdır.

Tesisat Sistemlerinde; Temiz su sağlanabilmesi için suya hiç bir şekilde başka bir sıvının karışmamasına önemle dikkat edilmesi gerekir.

Uzun ömürlü bir tesisat için kaliteli boru ve donatım malzemeleri deneyimli, uzman kişiler tarafından seçilmesidir.

Atık Su Drenaj Tesisatında; sisteminin kirlenmemesi, tıkanmaması ve katı atık birikimlerinden dolayı zarar görmemesi için korunmalıdır.

Tesisat Boru montajında dikkat edilmesi gereken önemli ayrıntılar

1-Boru Bacaları ve Tesisat Bacaları: Yapılar, geneli itibari ile uzun ömürlüdür. Bu yüzden tesisat hizmetlerinde boruların kalitesi ve işçilik önem arz etmektedir. Uzun yıllar sonunda her hangi bir problemle karşı karşıya kalmamak için yapının mimari aşamasında su borularına kolaylıkla ulaşılması için Sıhhi ve Mekanik Tesisat Firması olarak; yılların verdiği deneyim sonucunda gerekli önlemleri en baştan almaktayız.

2- Tesisatta güzel görünüm ve Estetiklik: Borular iki şekilde uygulama yapılabilir. Birincisi açıkta döşenebilir ikincisi ise ankastre (gömme) yapılarak döşenebilir. Sıhhi ve Mekanik Tesisat firması olarak ikinci uygulamayı tercih ediyoruz. Çünkü açıkta olan her ne kadar güzel döşenirse döşensin zamanla kirleneceğinden görüntü açısından güzel görünmeye bilir.

3- Tesisatta Gürültüyü Önleme: Su kullanılmaya başlandığında, suyun hızı doğrultusunda yapılan tesisatın içinden gürültü gelmeye başlar. Bunun nedeni ise; tesisatın bir noktasında hava ve su akışı oluşur ve ses çıkarır. Böylelikle ardı ardına rezervuarda, arızalı ya da contası gevşek musluklarda ve su sayaclarında titreşimler başlar. Bu gürültüleri ve sesleri önlemek için boru, kelepçe veya konsol arasına yumuşak maddeler koyarız.Böylece sesler büyük ölçüde azaltırız. Varsa musluklarda bulunan gevşek contalar değiştiririz. Diğer bir önlem metodumuz ise; suyun akış hızını azaltarak basınç düşürücüler kullanırız.

4- Donmuş Boruları Açma İşlemi: Yalıtılmış boru en doğru karar olmakla birlikte bu borularda donma olayı daha geç oluşur. Genleşerek büzüşmesi az olur. Fakat havaların çok soğuk olması ile birlikte suyun donmasını engelleyemez. Su sıvı halden katı hale geçerken hacmi artacağından dondan ötürü boru en zayıf yerinden patlamaya başlar. Bu yüzden yalıtılmış boru kullanma tercih sebebimizdir.

5- Tesisatta Aşırı Basıncı Düşürme: Basıncın yükselmesi borunun patlamasına neden olur. Suyun şiddeti akış hızı orantılıdır. Basıncın önlenmesi için boruların çapları iyi hesap edilmesiyle suyun hızı azaltılır. Aşırı basıncı düşürmek için basınç düşürme vanaları kullanılır. Lastikten musluk contası kullanılmamalıdır. Armatürlerden önce hava cebi yapılarak önlenebilir.

6- Tesisatta Eğim: Zaruri bir dur

Kurumsal

Hizmetlerimiz

Balıkesir Su Kaçağı © 2020 Tüm hakları saklıdır.